HİZMETLERİMİZ

müşteri memnuniyetiBilginin en değerli kaynak olduğu günümüzde doğru IT yatırımlarının önemi de her geçen gün giderek artmaktadır. Yapılan yatırımlar için ciddi bütçeler ayrıldığından dolayı, konuyla ilgili olarak firmaların aldığı danışmanlık hizmetleri de önem kazanmaktadır.

Yapılan yatırımların firmalara optimum fayda sağlaması ve gelecekteki beklentilerini karşılaması açısından İCON, danışmanlık işinin profesyoneller tarafından yapılmasını tavsiye etmektedir. Aksi taktirde, yapılan yatırımlar yakın bir gelecekte beklentileri karşılayamayacak ve ek maliyetlere neden olacaktır. Deneyimli kadrosuyla İCON, firmaların bütçelerini ve gelecekte olabilecek ihtiyaçlarını göz önüne alarak müşterilerine geniş bir yelpazede en uygun donanım ve yazılım seçeneklerini sunmaktadır. Danışmanlıkla ilgili en önemli konunun müşterilerin beklentilerini karşılamak olduğunun bilincinde olan B&B, önerdiği tüm sistemlerde Müşteri Memnuniyeti Garantisi'ni hedefleyen bir yaklaşım izlemektedir.


BAKIM ANLAŞMALARI

bakım anlaşmaları Platform ve markadan bağımsız olarak firmaların mevcut sistemlerinin korunmasına yönelik olarak düzenlenen bakım anlaşmaları, müşterilerimizin sabit ücretle sınırsız erişim hakkı ve arıza sayısına bakılmaksızın destek almalarını sağlar.

1'er yıllık periyotlarla düzenlenen Bakım Anlaşmaları, müşterinin ihtiyaçlarına uygun olarak çeşitli opsiyonlar içerir.
Sınırsız Destek: Müşterilerimiz, anlaşma kapsamında sınırsız çağrı ve yerinde destek hakkına sahiptirler.
Destek Önceliği: İcon Bilişim, verilecek desteğin, anlaşma kapsamında belirtilen zamanlar dahilinde verilmesini taahhüt eder.
Çözüm Garantisi: Anlaşmalı müşterilerimiz öncelikli sorun eskalasyonu ve çözümü hakkına sahiptirler.
Görevlendirilmiş Özel Destek Ekibi: Anlaşma kapsamında müşteriye özel destek ekibi sağlanacaktır.
Fiyat Avantajı: Anlaşmalı müşerilerimiz, anlaşma kapsamı dışında verilen hizmetlerde fiyat avantajına sahiptirler.
Proaktif Bakım: İcon Bilişim, işletim sisteminden kaynaklanan sorunların ve üretici tarafından hazırlanan güncellemelerin (service pack, bios update, patchler. vb.) zamanında yapılmasından sorumlu olacaktır.
Proje Danışmanlığı: Anlaşma süresi boyunca gündeme gelebilecek çeşitli IT projeleri için konularında uzman İcon Bilişim danışmanları tarafından talebiniz doğrultusunda destek sağlanacaktır.
7 x 24 Opsiyonu: Mesai dışı destek gerektiren kritik sistemler için İcon Bilişim, müşterilerine 7 x 24 destek opsiyonunu sunmaktadır.
Yedek Parça Opsiyonu: Kritik sistemler için İcon Bilişim, önceden belirlediği (müşteri yerinde veya İcon Bilişim bünyesinde bulundurulacak) yedek ünitelerle arıza durumunda sistemin işleyişinin aksamamasını sağlayacaktır.

TEKNİK SERVİS HİZMETLERİMİZ
YERİNDE DESTEK SERVİSİ
bakımFirmaların bilgisayar alt yapısında ortaya çıkan Donanım ve Yazılımla ilgili arıza ve problemlerin giderilmesinde destek olmak amacı ile Yerinde Destek Servisi sunulmaktadır. Müşteriden İcon Bilişim Operasyon Merkezine gelen çağrı bildirimi doğrultusunda sorunun detayı belirlenmesini takiben Çağrı kayıdı açılarak, konunun içeriğine göre uzman Mühendis/Teknisyenlere yönlendirilir. Gerekli ön hazırlıkların yapılmasını takiben müşteri ile görüşülerek destek zamanı belirlenir ve müşteri yerine yapılan ziyaret ile sorun giderilir. Sorunun kapatılmasını takiben Operasyon Merkezimiz müşteri ile görüşerek sorunun tatmin edici şekilde çözülüp çözülmediğini konfirme etmektedir. 
TELEFON DESTEĞİ
destekTelefon Desteği, Müşteri tarafından aktarılan sorun ve soruların telefon görüşmesi ile çözülmesi söz konusu olduğunda sunulan ücretli destektir. İcon BilişimOperasyon Merkezine gelen Çağrı kaydı doğrultusunda sorunun içeriği belirlenir ve çağrı konunun uzmanı olan ilgili Mühendis/Teknisyenlere yönlendirilerek sorunun çözülmesi sağlanır. Yapılan telefon görüşmesi doğrultusunda sorunun telefon ile çözülemeyeceği ortaya çıkarsa sorun yükseltilerek Yerinde Destek opsiyonu sunulmaktadır.
BAKIM/ONARIM HİZMETLERİ
bakım onarımFirmaların Donanım alt yapılarında ortaya çıkan arıza ve sorunların giderilmesi amacı ile İcon BilişimBakım/Onarım Merkezi hizmet vermektedir. Bilgisayar altyapısında yer alan tüm cihazlar için (Sunucu, PC, Printer ve diğer cihazlar), Garanti kapsamı içinde üreticilerin garanti koşulları doğrultusunda gerekli değişimler yapılmakta, Garanti kapsamı dışında ise yine üreticilerin destek standartlarında onarım yapılmakta ve arıza giderilerek cihaz sorunsuz çalışır şekilde teslim edilmektedir.
 
 
Logolar